A 2018. szeptember 24-26. között kilencedik alkalommal került megrendezésre a jekatyerinburgi központú UGMK holding által megrendezett nemzetközi női kosárlabda négyes torna („UGMK Kupa”), melyen magyar részről a Sopron Basket csapata szerepelt. Az elmúlt években mindig volt magyar meghívott résztvevője a tornának, legtöbbször a soproni együttes, míg 2016-ban a CMB Cargo UNI Győr képviselte a magyar színeket. Tavaly a tornát a soproniak nyerték. Idén a magyar csapat mellett két orosz és egy svéd együttes szállt versenybe a kupáért.

A mostani viadalon a Sopron az ezüstérmet szerezte meg, legyőzve az első mérkőzésen a Nagyezsda Orenburg együttesét. A döntőben az UGMK csapata, az orosz válogatottakat felvonultató, idei Euroliga győztes UMMC múlta csak felül a soproniakat.

A két klub között kiváló a kapcsolat, egy éven belül három alkalommal is megmérkőzött egymással a két csapat (legutóbb épp a Sopronban rendezett áprilisi Euroliga döntőjében).